فعال یا غیرفعال کردن Hibernate

فعال یا غیرفعال کردن Hibernate


فعال یا غیرفعال کردن Hibernate در ویندوز 7

هایبرنت (Hibernation)، خواب زمستانی یا Suspend to disk ( تعلیق بر روی دیسک ) یکی از انواع حالت‌های خاموش کردن سیستم است که عملکرد آن بسیار شبیه به حالت Sleep می‌باشد . در حالت هایبرنت ، تمامی پرونده‌ها و برنامه‌های باز شده‌ای که قبل از خاموش کردن سیستم مورد پردازش قرار گرفته‌اند به صورت کامل قابل استفاده دوباره هستند .

یعنی شما می‌توانید پرونده‌ای را باز نگه دارید و پس از خاموش و روشن کردن با استفاده از حالت هایبرنت ، همان سیستم را که قبل از خاموش کردن داشته اید ، در اختیار داشته باشید .

این فرایند شبیه این است که هنگام پخش ویدئویی بر روی کلید مکث کلیک کنید ( یعنی هنگام خاموش کردن در حالت Hibernate ) سپس هر زمانی که خواستید دوباره ادامه آن را دقیقاً از جایی که نگه داشته اید ، ببینید ( هنگام روشن کردن دوباره سیستم ) .

نحوه فعال یا غیرفعال کردن حالت هایبرنت ( Hibernate ) بسیار شبیه به هم هستند بنابراین هر دو این عمل‌ها را در کنار یکدیگر توضیح خواهیم داد . 

۱- ابتدا پنل Power Options را با استفاده از یکی از روش‌های زیر باز کنید :

  • برنامه Run را اجرا کنید ( نحوه اجرا | کلیدهای ترکیبی WinKey + R ) سپس عبارت powercfg.cpl را تایپ کرده و آن را اجرا کنید .
  • کنترل پنل خود را باز کرده، سپس به بخش Power Options بروید ( قسمت View by از سمت راست - بالای صفحه روی Category قرار نداشته باشد )
  • از طریق منوی استارت ، عبارت Power Options را تایپ کرده و آن را اجرا کنید .

 

۲-  بر روی Change plan settings مربوط به گزینه فعال ( در اینجا گزینه Balanced ) خود کلیک کنید .

 

۳- در پنجره باز شده بر روی Change advanced power settings کلیک کنید .

 

4- در پنجره باز شده، بر روی علامت + کنار شاخه Sleep کلیک کنید تا آن شاخه گسترده شود . سپس اینکار را بر روی شاخه Allow hybrid sleep نیز انجام دهید و در نهایت برای فعال کردن هایبرنت ، مقدار Setting آن را به Off تغییر داده و بر روی OK کلیک کنید .

 

نکته : برای غیرفعال کردن هایبرنت ، مقدار Setting آن را به On تغییر داده و بر روی OK کلیک کنید .


1399-11-26
برای ثبت دیدگاه باید ورود کنید.ورود