خاموش کردن صحیح رایانه

خاموش کردن صحیح رایانه


روشن و خاموش کردن کامپیوتر از کارهای اولیه کار با کامپیوتر میباشد . شاید کاربرانی که به تازگی با این دستگاه آشنا میشوند فکر کنند با خاموش کردن از طریق دکمه پاور و یا کشیدن از برق سیستم را باید خاموش کنند اما این کار اشتباه است .

خاموش کردن رایانه کارهای انجام شده در برنامه‌های مختلف شما را ذخیره نمی‌کند ، بنابراین باید خود اول آن ها را ذخیره کنید .

اگر شما یک رایانه همراه دارید ، یک شیوه حتی آسانتر برای خاموش کردن آن وجود دارد : بستن درب آن . شما  می توانید تنظیمات مربوط به کاری که با بستن درب رایانه انجام می شود را انجام دهید .

برای خاموش کردن یا راه اندازی مجدد سیستم گام های زیر باید طی شود :

1- روی دکمه ی شروع ( منوی استارت ) کلیک کنید .

2- در سمت راست پایین منوی شروع ، دکمه ای را مشاهده می کنید .

 

 

3- جهت خاموش کردن سیتم روی گزینه ی Shut Down کلیک کنید .

روی فلش کلیک کنید زیر منویی برای شما باز می شود .

 

 

Switch user :

اگر چند کاربر ( user ) با رایانه کار کنند و کاربری در حین کار با رایانه بخواهد بدون بسته شدن برنامه ها و پنجره های موجود به سراغ حساب کاربری دیگر برود می تواند از این گزینه استفاده کند .

Log off :

گاهی می خواهید تمامی پنجره ها ی موجود و برنامه های استفاده شده ، بسته شوند ولی رایانه خاموش نشود ؛ این گزینه تمام این امور را انجام می دهد .

Lock :

ممکن است بخواهید مدتی را به صورت موقتی از رایانه ی خود دور باشید ( مثلا چند ساعت ) و کسی امکان دسترسی به اطلاعات شما را نداشته باشد ، می توانید با استفاده از گزینه ی ( Lock ) رایانه ی خود را قفل کنید .

Restart :

Restart ، باعث راه اندازی مجدد رایانه می شود ، یعنی تمام پنجره های باز شده و برنامه های در حال اجرا بسته می شوند . رایانه از حساب کاربری شما خارج می شود ، رایانه خاموش شده و به صورت خودکار روشن می شود . راه اندازی مجدد سیستم زمانی کاربرد دارد که به صورت موقت یا به مدت طولانی رایانه دچار اشکال شده و به نظر می رسد که قفل شده است که به اصطلاح عامیانه ، به این رویداد هنگ می گویند .

Sleep :

با انتخاب گزینه ی Sleep گویی رایانه ی شما به خواب موقت می رود ، تا کاربر موردنظر بیدارش کند . در این حالت تمامی برنامه های استفاده شده ، پنجره های باز شده و ... به همان حالتی که بودند باقی می مانند .در این حالت مصرف برق به حداقل می رسد . گزینه ی Sleep معادل گزینه ی Stand By در ویندوز XP بوده است .

Hibernate :

هایبرنت (Hibernation)، خواب زمستانی یا Suspend to disk ( تعلیق بر روی دیسک ) یکی از انواع حالت‌های خاموش کردن سیستم است که عملکرد آن بسیار شبیه به حالت Sleep می‌باشد . در حالت هایبرنت ، تمامی پرونده‌ها و برنامه‌های باز شده‌ای که قبل از خاموش کردن سیستم مورد پردازش قرار گرفته‌اند به صورت کامل قابل استفاده دوباره هستند .


1399-10-20
برای ثبت دیدگاه باید ورود کنید.ورود