به روز رسانی و آپدیت تاریخ در سند های Word

به روز رسانی و آپدیت تاریخ در سند های Word


چگونه تاریخ در متن فایل های ورد را به صورت خودکار بروز نگه داریم ؟

مراحل انجام کار :

1 - در مرحله اول برای اضافه کردن فیلد سفارشی تاریخ از روی کیبورد Ctrl+F9 را با هم بفشارید . بعد ازاینکار یک جفت پرانتز برای شما باز خواهد شد .

نکته : دقت داشته باشید که این یک پرانتز معمولی نیست و شما نباید برای اینکار از پرانتز معمولی روی کیبورد استفاده کنید بلکه تنها باید از کلید میانبر Ctrl+F9 برای ساخت فیلد سفارشی استفاده نمایید .

ما قصد داریم ماه و سال را داخل پرانتز با فرمت دلخواه خودمان قید کنیم. برای اینکار شما میتوانید از فرمتی که در زیر نوشته شده استفاده کنید. در فرمت زیر MMMM و YYYY برای ذکر ماه و سال تاریخ جاری می باشد. عبارت زیر را کپی کرده و داخل پرانتز وارد کنید .

"date \@ "MMMM YYYY

 

 

2 - بعد از وارد کردن فرمت بالا مانند تصویر ، کلمه “Update” قابل مشاهده خواهد بود .

بر روی آن کلیک کنید تا تاریخ را براساس ماه و سال جاری ببینید .

 

 

و از این پس برای بروز رسانی و آپدیت خودکار تاریخ ها ، هربار سند خود را باز کردید فقط کافی است کل متن موجود در سند ورد را با Ctrl+A انتخاب کنید و سپس F9 را بزنید تا تمام فیلدهای تاریخ موجود به تاریخ فعلی بروز شود .

اگر از این فیلد سفارشی تاریخ در هدر ، فوتر ، text box و یا نوت های ورد استفاده کرده اید باید توجه داشته که می بایست وارد قسمت مربوطه شده ( هدر، فوتر یا تکس باکس مربوطه را انتخاب کرده ) و سپس F9 را بزنید تا بروز رسانی تاریخ انجام گردد .


1399-07-14
برای ثبت دیدگاه باید ورود کنید.ورود